Kupé

Autor: Petra Popjaková | 8.10.2012 o 22:22 | Karma článku: 11,43 | Prečítané:  930x

Mala obrovskú tašku, nevedela ňou pohnúť, nie to ešte vyložiť ju nad sedadlá. Keďže slovenské vlaky sú neuveriteľne pohodlné a priestranné, zapratala celé kupé. A toto kupé, bolo aj moje. Tipujem, že má minimálne 25 a minimálne 185 cm a som si istá, že má rada čiernu. Cestovala do Brna a bola vcelku milá..

Vyložila som svoj kufor. Usadila sa a pozorne sledovala situáciu do ktorej sa dievča dostalo. Myslela som si, že vo vlaku je sama. V tom, pred kupé stál otec. Mal niečo po 65, ustarostený výraz, biele vlasy a milé vrásky. Ustarostene sa obzeral a ustarostene i hovoril. Najprv, že sme v poslednom vozni a potom, či jej nie je zima a možno teplo. Jednoducho sa iba pýtal...Ona telefonovala mužovi, že je v tom 6. vozni a že ju hádam nájde. Otec sa stále na ňu pozeral a chcel sa pýtať. No ona zakaždým povedala: „ Choď už domov..." Neviem, čo si o tom má človek myslieť. Možno sa nerada lúči. Ale ocko sa nepobral, zas sa jej niečo pýtal. A asi mu to bolo hlúpe, lebo sa na mňa pozrel a sklopil oči. A ona zase povedala: „Kľudne už choď." Ale on jednoducho nechcel.. Potom si dali pusu a on vyšiel z vlaku, ale postavil sa pred neho a chcel jej kývať. Ona zavrela okno. Potom pochopil, je čas ísť..

Znovu si sadla, vybrala zaprášenú knihu „Chemické prvky - história až súčasnosť". Otvorila ju a nemyslela. Lebo ono to niekedy vidno, keď ľudia nemyslia či myslia. Majú ten prázdny výraz a silou mocou sa snažia tváriť, že to okolie a všetko ich zaujíma. Ale ja som to videla, že asi myslí na otca alebo na cestu. A možno sa im niečo stalo, možno je otcovi nebude chýbať len ona aj iná...A možno preto bola v čiernom.

 

Človek dnes môže iba hádať. Lebo deti dnes kričia na mami a otcov a niekedy len tak. Môj otec vtedy vždy povie, že on by za to dostal od svojho otca remeňom. Vždy sa ho pýtam, či dostal, ale vtedy sa stále rozhodne neodpovedať...

 

No neviem, človeku bolo toho otca chvíľu aj ľúto. Lebo veď je to otec a otec má právo na ľútosť. A on, bol podľa mňa dosť dobrý otec a to ho oprávňuje aj na dvojitú ľútosť.

 

Konečne. Vlak sa už pohol...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?